DVADESET GODINA RADA MEĐUNARODNOG NAUČNO-STRUČNOG SKUPA „LETNJA ŠKOLA URBANIZMA“

„URBANIZAM I ODRŽIVI RAZVOJ” (2024),  [307-314]

AUTHOR(S) / AUTOR(I): Dušan Minić, Zoran D. Jovanović

DOI: 10.46793/Urbanizam24.307M

ABSTRACT / SAŽETAK:

Ove godine, Udruženje urbanista Srbije i Republički geodetski zavod obeležavaju izuzetan jubilej, 20 godina rada međunarodnog naučno-stručnog skupa „Letnje škole urbanizma“. Ovaj rad podseća i svedoči o veoma uspešnom radu Udruženja urbanista Srbije i Republičkog geodetskog zavoda u proteklih dvadeset godina na organizovanju međunarodnih naučno stručnih skupova, pod nazivom „ Letnja škola urbanizma“
Za to su zaslužni rukovodioci u Udruženju urbanista Srbije i rukovodioci u Republičkom geodetskom zavodu, ali za to su zaslužni i mnogobrojni strani i domaći stručnjaci – predavači, kao i veliki broj aktivni članovi Udruženja urbanista Srbije i zaposleni u Republičkom geodetskom zavodu.
Ovaj rad čuva pamćenje na ostvarene izuzetne rezultate u oblasti planiranja i uređenja prostora, permanentnog obrazovanja i edukacije stručnjaka koji se bave i aktivno rade u ovoj i srodnim delatnostima, ali čuva pamćenje i na mnoge urbaniste, arhitekte, prostorne planere, inženjere građevinske, geodetske, saobraćajne, elektro, mašinske, ekologije i drugih struka,koji su bili predavači ili autori – koautori stručnih radova i referata na „Letnjoj školi urbanizma“ i koji su bili izuzetno posvećeni poslu kojim se bave.
U prilogu ovog rada, nalazi se kompakt disk sa posebnim referatom koji je pripremljen , u vidu Monografije – 20 godina rada i postojanja međunarodnog naučno-stručnog skupa „LETNJA ŠKOLA URBANIZMA“. Ovaj referat- Monografija, prikazuje Letnju školu urbanizma, i njen rad sa svim podacima koji karakterišu njen rad u proteklih 20 godina i sadrži podatke; o mestu održavanja i organizatorima, o temama o kojima su se vodile stručne debate, o broju učesnika, o nazivima stručnih radova sa imenima autora za svaku Letnju školu urbanizma posebno, zatim sadrži i zvanične zaključke i saopštenja koja su usvajana na kraju rada svake Letnje škole i ista dostavljana nadležnim Ministarstvima, drugim državnim institucijama i organizacijama. Pored navedenog, Monografija sadrži i fotografije naslovnih strana Zbornika radova, određeni broj fotografija Sertifikata i određeni broj fotografija sa ovih skupova.

KEYWORDS / KLJUČNE REČI:

profesionalni korisnici, tržište nepokretnosti, kupoprodajni ugovori, vrednost tržišta

REFERENCES / LITERATURA:

• 1. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Velika Plana, 2005. godine.
  • 2. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vrnjačka Banja, 2006. godine.
  • 3. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Tari, 2007. godine.
  • 4. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Kragujevac, 2008. godine.
  • 5. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Zlatibor – 2009. godine.
  • 6. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Tara, 2010. godine.
  • 7. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Kladovo, 2011. godine.
  • 8. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Tara 2012. godine.
  • 9. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Tara, 2013. godine.
  • 10. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vrnjačka Banja, 2014. godine.
  • 11. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Kragujevac, 2015. godine.
  • 12. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Jagodina, 2016. godine.
  • 13. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vršac, 2017. godine.
  • 14. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Bijeljina, 2018. godine.
  • 15. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Sombor, 2019. godine.
  • 16. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Prolom Banja, 2020. godine
  • 17. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vrnjačka Banja, 2021. godine.
  • 18. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vrnjačka Banja, 2022. godine.
  • 19. letnja škola urbanizma, Udruženje urbanista Srbije, Vrnjačka Banja, 2023. godine.