ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА ИНТЕГРИСАНИХ ISO СТАНДАРДА ( ISO 9001, ISO/IEC 27001 И ISO/IEC 27701) – ДОКАЗ КВАЛИТЕТНИХ И БЕЗБЕДНИХ ПОСЛОВНИХ ПРОЦЕСА И УСЛУГА

„УРБАНИЗАМ И ОДРЖИВИ РАЗВОЈ” (2024),  [277-281]

AUTHOR(S) / АУТОР(И): Бранислава Ракић, Владица Убавић, Василија Живановић, Далибор Бабић

E-MAIL: brakic@rgz.gov.rs

DOI: 10.46793/Urbanizam24.277R

ABSTRACT / САЖЕТАК:

Републички геодетски завод успешно је прошао процес стандардизације и увођења ISO система менаџмента у своје пословање у децембру 2023. године. Ово је резултат обухватног пројекта који је обухватио целокупну организацију завода. Пројекат је обухватио неколико фаза, и то припреме, идентификовања и дефинисања пословних процеса, као и унутрашњу проверу усклађености са захтевима стандарда. Како би се ово постигло, израђен је велики број докумената, укључујући процедуре, политике и обрасце. Резултат пројекта је потврда- сертификат издат од стране независног међународног сертификационог тела за стандарде ISO 9001, ISO/IEC 27001 и ISO/IEC 27701, као доказ ангажованости и квалитета пословних процеса и услуга завода.

KEYWORDS / КЉУЧНЕ РЕЧИ:

Републички геодетски завод, ISO стандарди, Пословни процеси, Међународни стандарди, Сајбер безбедност

REFERENCES / ЛИТЕРАТУРА: