BIBLIOGRAFIJA SASTAVNIH DELOVA „BIBLIOTEKE NAUČNI SKUPOVI“ ODJELJENJA ZA SRPSKI JEZIK ANDRIĆEVOG INSTITUTA (2018–2021)

Uzdanica XIX 2 (2022), (str. 293-317)

AUTOR(I): Gordana J. Stančić

E-ADRESA: gordana.nedeljkov06@gmail.com

DOI: 10.46793/Uzdanica19.2.293S

Andrićev institut u Višegradu od svoga osnivanja 2013. godine razvija i izdavačku delatnost. Njen značajan deo predstavljaju i zbornici sa naučnih konferencija koje se u organizaciji Instituta održavaju. U radu predstavljamo deo iz- davačke delatnosti Andrićevog instituta koji se odnosi na Biblioteku Naučni skupovi Odjeljenja za srpski jezik. Cilj izrade rada je upoznavanje naučne, stručne i šire jav- nosti sa rezultatima naučnoistraživačkog rada ovog odeljenja. Takođe, bibliografija omogućava autorima koji su objavljivali u zbornicima da na jednostavan način dobiju bibliografske podatke o svojim radovima. Bibliografija ujedno predstavlja i prilog tekućoj bibliografiji Republike Srpske. Rad se sastoji od bibliografske studije, 100 bibliografskih jedinica i 4 registra: autorskog, registra naslova članaka, registra naslova zbornika i hronološkog registra.

Andrićev institut, bibliografija, Biblioteka Naučni skupovi, Odjeljenje za srpski jezik.

• Vraneš (2013): A. Vraneš, Bibliografija, Beograd: Filološki fakultet.
  • Stančić 2021: G. Stančić, Obrada sastavnih delova publikacija: postupak i značaj (na primeru obrade zbornika sa naučnih konferencija Andrićevog insti- tuta), Bibliozona: časopis za bibliotekarstvo, informatiku i kulturu, 9, Niš: Narodna biblioteka „Stevan Sremacˮ, 56–66.