PRORAČUN STRUJE METALNOG TROFAZNOG KRATKOG SPOJA NA SN-IZVODU SA PRIKLJUČENIM INDUKCIONIM I SINHRONIM GENERATORIMA – REZULTATI PRORAČUNA

CIGRE 35 (2021) (стр. 1113-1120)

АУТОР(И) / AUTHOR(S): Vladica Mijailović, Aleksandar Ranković

Е-АДРЕСА / E-MAIL:

DOI: 10.46793/CIGRE35.1113M

САЖЕТАК / ABSTRACT:

U radu su izloženi rezultati proračuna struje trofaznog kratkog spoja na SN-izvodu na kome su priključeni indukcioni (IG) i sinhroni generatori (SG) primenom metode superpozicije. Anali- ze su urađene za jedan 10 kV kablovski izvod. Pokazan je međusobni uticaj priključenih generatora i distributivne mreže, kada su u pitanju karakteristične vrednosti struje kvara, u periodima višeg i nižeg opterećenja. Naznačene snage generatora (hosting capacity) su određene uz uslov da se u tački priklju- čenja ne premaši vrednost dozvoljenog radnog napona za dati naponski nivo.

КЉУЧНЕ РЕЧИ / KEYWORDS:

Kratak spoj- Vreme- Indukcioni generator- Sinhroni generator- Distributivna mreža- Maksimalna vrednost.

ЛИТЕРАТУРА / REFERENCES: