XIII Međunarodno naučno-stručno savetovanje Ocena stanja, održavanje i sanacija građevinskih objekata  (str. 378-387)

АУТОР(И) / AUTHOR(S): Vedran Carević, Boško Stevanović

DOI: 10.46793/SGISXIII.38VC

САЖЕТАК / ABSTRACT:

U ovom radu opisane su predložene mere sanacije za dva mosta (pešački i drumski) u Zrenjaninu čija je funkcija ugrožena. Izradi Projekta sanacije prethodio je redovni Glavni pregled 16 mostova na teritoriji grada Zrenjanina urađen od strane stručnog tima sa Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Na osnovu glavnog pregleda je konstatovano da Pešački most preko „Jezera I“ i drumski most preko kanala DTD u selu Jankov Most zahtevaju sanacionu intervenciju u cilju omogućavanja dalje eksploatacije. Projekat sanacije oba mosta uradio je Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu u martu 2024. godine. U radu su  prikazana oštećenja, njihov uzrok i predlog sanacionih radova.

КЉУЧНЕ РЕЧИ / KEYWORDS:

sanacija konstrukcija, prsline, karbonske trake, vibracije.

ЛИТЕРАТУРА / REFERENCES:

• IZVEŠTAJ O GLAVNOM PREGLEDU MOSTA Pešački most preko „Jezera I“ u ulici Narodne omladine (ulica II reda) u Zrenjaninu, Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu, 2023.
  • Idejni projekat sanacije pešačkog mosta preko „Jezera 1“ u ulici Narodne omladine u Zrenjaninu, na KP 9417/7, KO Zrenjanin 1, Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu, 2024.
  • IZVEŠTAJ O GLAVNOM PREGLEDU MOSTA Drumski most preko kanala DTD u ilici Tudora Vladimireskua u Jankovom Mostu, na putu prema Banatskom Dvoru, Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu,
  • Idejni projekat sanacije drumskog mosta preko kanala DTD u ulici Tudora Vladimireskua u selu Jankov Most na putu prema selu Banatski Dvor na KP 3582, KO Jankov Most, Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu,