ПРОБЛЕМИ ВЕЗАНИ ЗА САОБРАЋАЈНУ СИГНАЛИЗАЦИЈУ У ЗОНИ ШКОЛА, СА ПОСЕБНИМ ОСВРТОМ НА ОГРАНИЧЕЊЕ БРЗИНЕ (ШКОЛЕ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ ОБРЕНОВАЦ)

XIX међународна конференција Безбедност саобраћаја у локалној заједници (стр. 281-295)

АУТОР(И) / AUTHOR(S): Наташа Матић Миодраговић

DOI: 10.46793/RSafLC24.281MM

САЖЕТАК / ABSTRACT:

Pravilno postavljena saobraćana signalizacija, kako vertikalna tako i horizontalna, kao i ograničenje brzine u zoni škole, predstavljaju osnov za sigurnost dece. Analizirajući postojeću signalizaciju u zoni škola na teritoriji Opštine Obrenovac uočeni su brojni propusti, koji se mogu otkloniti kako bi se povećala bezbednost dece.

КЉУЧНЕ РЕЧИ / KEYWORDS:

saobraćajna signalizacija, ograničenje brzine, škola, saobraćajne nezgode u zoni škole

ЛИТЕРАТУРА / REFERENCES:

[1]Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima (2009), Službeni glasnik Republike Srbije br. 41/09, 53/10, 101/11.
[2]Pravilnik o saobraćajnoj signalizaciji (2017), Službeni glasnik Republike Srbije, br. 85/17, 14/21